Kocham język polski

dav do avi konwerter

Pliki z rozszerzeniem .dav to format zapisywania video przez kamery monitoringu CCTV. Można otwierać je przy użyciu programów: Media Player Classic – Home Cinema, Media Player Classic, DOSBox, DOS Emulator, Smart Player czy Player. Mają one jednak poważną wadę – podczas oglądania zapisu krótkich fragmentów – filmików – znika pasek postępu i trudno wrócić czy przesuwać film. Dlatego warto dokonać konwersji na plik .avi – jeden z najpopularniejszych formatów video. Plik .dav o objętości 50MB konwertuje w kilkanaście sekund. Dokonasz tego, używając darmowego konwertera Dahua AVI Converter, który waży 648 KB – pobierz za darmo DHAVI.

Programu – dhavi.exe nie trzeba instalować. Uruchom go, podaj/wskaz adres pliku/plik do konwersji i miejsce docelowe, jak na poniższym zdjęciu:

dav_do_avi_konwerter

Program skonwertuje plik dav do avi i samodzielnie nada mu tytuł wg powyższego przykładu: klatkaschodowa.avi.

Z kolei format .avi łatwo przekonwertować do każdego innego, jaki jest potrzebny np. do publikacji video w necie. Darmowych a jednocześnie wydajnych programów jest wiele. Należą do nich np. Free Zune Video Converter PORTABLE (pobierz za darmo z dobreprogramy.pl) czy Any Video Converter (pobierz za darmo z dobreprogramy.pl).

free_zune_video_converter
Po instalacji otwieramy program i wskazujemy interesujące formaty, do których ma skonwertować się już przekonwertowany .dav na .avi – konwertujemy plik .avi na dowolnie wybrany, np. mp4. Zasada postępowanie jest podobna jak wyżej: dodajemy plik do listy konwersji i wskazujemy, gdzie program ma wrzucić film po konwersji.

Oba programy tworzą własne foldery z konwersjami, warto zauważyć, gdzie są umiejscowione, aby nie było problemu z ich odnalezieniem.

any_video_converter

Podziel się ze znajomymi
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Share on VK
VK

One Response to dav do avi konwerter

Dodaj komentarz

Weż udział w #ortograf 2019
Archiwum