Włodarczyk vs Huck przed walką

Tuż po wygranej walce Hucka z Garayem 16.07.2011 r. (Marco znokautował Argentyńczyka w 10 rundzie) obóz szkoleniowy Sauerlanda podał, że kolejnym rywalem mistrza WBO ma być Polak, Krzysztof Włodarczyk (Diablo). Każdy miłośnik boksu zrobił sobie szybkie zestawienie profili obu pięściarzy, aby ocenić ich szanse. Pojedynek miałby się odbyć w sierpniu lub pod koniec roku, zatem mielibyśmy dwie a nawet trzy pasjonujące walki na polskim terenie, dwie bokserskie i jedną w MMA. Włodarczyk zmierzy(łby) się z Huckiem, Adamek z Kliczko i „na deser” Nastula z Wrońskim (plus inni fighterzy KSW) – kolejność może ulagać zmianom.

Tymczasem tydzień po ogłoszeniu wiadomości o planowanej walce Włodarczyka z Huckiem, media podały informację o próbie samobójczej Diablo.

 

Wszystkie zdarzenia związane z karierą i życiem Włodarczyka przeciekające do prasy układają się w następującą kolejność:

  • ogłoszenie planowanej walki z Huckiem,
  • powrót Włodarczyka z wakacji w USA, gdzie bawił się wraz ze szwagrem,
  • próba samobójcza: połknięcie ponad 30-tabletek antydepresantów przez Diablo we czwartek i poinformowanie o tym kolegów z klubu oraz szwagra, którzy uratowali go, wzywając pogotowie,
  • po płukaniu żołądka i jednodniowym pobycie w szpitalu Włodarczyk zostaje wypisany ze skierowaniem do poradni psychiatrycznej,
  • pobyt w Hiszpanii przerywa żona Krzysztofa i wraca do kraju, wcześniej Diablo był u niej, aby porozmawiać – zagroziła, że go zostawi, jeśli „nie przestanie uganiać się za spódniczkami”,
  • pacjent Włodarczyk nie ma ochoty współpracować z psychologiem zakazującym mu kontaktów z mediami, zbliżania się do kompa, internetu i komórki,
  • niegrzeczny pacjent wysyła sms-y do tabloidów z informacjami o swoim stanie zdrowia,
Marco Huck
Marco Huck

data urodzenia 11.11.1984
wzrost – 187 cm
alias Kapitan
kraj/miasto Niemcy/Berlin
miejsce urodzenia Ugao, Serbia (Muamer Hukic)
wygrał 33 (KO 24) + przegrane 1 (KO 1) + remis 0= 34

Krzysztof  Włodarczyk
Krzysztof Włodarczyk

data urodzenia 19.09.1981
wzrost – 186 cm
alias Diablo
kraj/miasto Polska/Piaseczno
miejsce urodzenia Warszawa, Polska
wygrał 45 (KO 32) + przegrane 2 (KO 0) + remis 1= 48

Wszystkie powyżej wymienione fakty stały się tematami wielu artykułów prasowych, felietonów tv i komentarzy internautów. Im lepsze wiadomości o stanie zdrowia boksera, tym więcej krytyki jego zachowania. Pojawiały się także słowa otuchy z ust Palaciosa i Adamka. Większość fanów sportu (ze mną włącznie) zamarła, ponieważ doceniamy ciężką pracę Krzysztofa, jaką włożył w przygotowania do walk bokserskich. Każdy kibic zdaje sobie sprawę z faktu, ile wyrzeczeń i katorżniczego oddania wymaga utrzymanie wagi, takiego a nie innego stylu sportowego życia. Adam Małysz przez całą swoją 17-letnią karierę życie podporządkował celom sportowym, uznając np. odpowiednią dietę za normę, jeśli chce się osiągać najwyższe sukcesy. Tak samo wszystko sportowej karierze podporządkował Tomek Adamek, który dla odmiany zaczął jeść tyle, ile jest mu potrzebne do budowania mięśni i siły uderzenia – bo w końcu wszedł do kategorii ciężkich.

Przez cały weekend trwały „zaoczne próby” (medialne) ustalenia przyczyn nieudanego samobójstwa Włodarczyka. Głos zabrał pracodawca Diablo – Andrzej Wasilewski.  Zdementował plotki głoszące, jakoby Włodarczyk nie otrzymał należnych mu honorariów za ostatnie trzy walki. To bardzo poprawne, że pracodawca opowiedział publicznie o sprawach zawodowych objętych tajemnicą, rozwiewając wątpliwości, choć mógł w ogóle nie reagować – zostawić pole do popisu Włodarczykowi. Jednocześnie nie powinien był mówić słowa o problemach rodzinnych Krzysztofa, mimo że je zna. Relacje mąż-żona to prywatna sprawa Włodarczyka i nie powinna stawać się przedmiotem głupich insynuacji publicznych, do jakich mogło dojść po takim oświadczeniu Wasilewskiego. Jest sąd, w którym małżonkowie mogą dochodzić swoich praw i tam powinien udać się Diablo lub jego żona, o ile sytuacja tego wymaga. Jeśli jednak są dwojgiem kochających się ludzi, ale mają problemy z komunikacją, to mogą sięgnąć po inną fachową pomoc.

Wygląda na to, iż kolejną walkę Diablo będzie musiał stoczyć sam ze sobą, aby niektóre kwestie zrozumieć. Powinien skorzystać z pomocy terapeutów.

Mam nadzieję, że mimo wszystko Włodarczyk wyjdzie na ring i pokaże światu, że pas WBC jest trudniejszy do zdobycia niż pas WBO. Chętnie zobaczyłbym tę walkę z kilku powodów. Po pierwsze przed laty mistrzem WBO był Dariusz Michalczewski a jego odpowiednikiem w WBC był Roy Jones Jr. Obu zawodników namawiano na pojedynek unifikacyjny, lecz do ich walki nie doszło. Przypuszczam, że lewy prosty Tigera napsułby krwi Jonesowi, który dla wielu wówczas rywali był za szybki. Po drugie słyszałem gdzieś pogłoski, jakoby Włodarczyk był sparingpartnerem Hucka przed laty i po jakimś laniu w ringu uciekł do kraju. Włodarczyk dementował te rewelacje, to on młodszemu koledze z Niemiec złoił skórę. Po trzecie upadła idea konfrontacji Super Six w wadze cruiser, w której Hucka stawiano ponad wszystkimi ewentualnymi kandydatami do czempionatu w tej wadze.

Gdyby jednak do walki Włodarczyk vs Huck doszło, spodziewam się, że Diablo utrze nosa Serbowi, ponieważ w ringu już prawie potrafi zachować się dojrzale: panuje nad sobą, czego nie można powiedzieć o jego prywatnym życiu. Z kolei Huck tak się rzuca na rywala, tak bardzo chce zabić każdego, kto wchodzi z nim do ringu, że aż się prosi, żeby w końcu ktoś mu huknął i nauczył respektu. Miejmy nadzieję, że Włodarczyk będzie mógł odegrać rolę nauczyciela w tej walce.

PS.

W wywiadzie udzielonym dzisiaj przez Włodarczyka pięściarz kwituje swoje zachowanie stwierdzeniem typu: „Postąpiłem głupio, ale niczego w swoim życiu nie żałuję” – w tłumaczeniu na język homo sapiens: „Zrobiłem z siebie idiotę, ale nie żałuję…” – i po tym oświadczeniu ma zamiar „wyprostować swoje życie, zabierając żonę na romantyczną podróż we dwoje”. Czy ta obietnica ma pokazać, jaki on jest macho i ona mu ulegnie? Narcyzm to zaburzenie osobowości.
W przeciwieństwie do psychologów zachęcam Diablo do założenia własnego bloga i codzienne pisanie tam notatek. Lektura komentarzy powinna postawić go na nogi i zejść z piedestału… Jeśli natomiast targnął się na życie z powodów polityki finansowej swojego promotora, to doradzałbym sąd pracy lub sąd cywilny.

Skomentuj...