Haters Back Off! – 4

W „Haters Back Off!” widzimy, że nawet izolowany od świata człowiek pragnie kochać i być kochanym. Mądrzy i najmądrzejsi często nie dostrzegają miłości bliskich, rodziców, przyjaciół. Miłość Mirandy jest spontaniczna i intuicyjna, ale bardzo egoistyczna. Bohaterka obnaża prawdę o tym największym i najważniejszym uczuciu na świecie.

Kolega Mirandy i przyjaciel Patryk kocha się w niej do szaleństwa. Codziennie o tej samej porze przyjeżdża rowem z zamrażarką na bagażniku pełną lodów pod dom Mirandy. Udaje, że sprzedaje jej loda, ale tak naprawdę on płaci…

4. Kochaj jak Miranda!

Haters Back Off!
Lód w kształcie stopy jest największym dowodem miłości Patryka, ale Miranda tego w ogóle nie widzi.

Dziewczyna pożera loda a wielbiący ją Patryk przygląda się temu z podziwem i uwagą, jest oczarowany. Ona udaje, że jedząc loda, poświęca się dla kolegi, pozwala mu obcować ze sobą, czyli z… gwiazdą. I chłopak ma satysfakcję z tego, że może poczęstować Mirandę lodem i na koniec przebić palcem balona, którego ona nadmucha z różowej gumy. Jest bardzo szczęśliwy.

Po zjedzeniu ona rzuca drewniany patyczek na jezdnię lub trawę, chłopak podnosi go i chowa do kieszeni. To przypomina słynne, dość wyeksponowany slogan typu: „Kieruj się w życiu głosem serca”? Oboje honorują tę zasadę.

Widać, jak na dłoni, naturę mężczyzn i kobiet. To Patryk klika w filmy Mirandy na YouTube, podbijając im liczbę wyświetleń i tylko dzięki niemu „gwiazda” ma poczucie spełnienia. Jest dla niej jednak przezroczysty jak większość ludzi, bo dla niej najważniejsza jest kariera lub miłość do innego utalentowanego gwiazdora. Bardzo smutny wątek, jakże realistyczny i współcześnie aktualny. Młodzi ludzie zakochują się od zawsze w tym, w kim nie powinni a ignorują tych, którzy ich kochają miłością czystą i wielką. Ponadto miłość realna przegrywa z fikcją wirtualną i pragnieniem bycia sławnym.

Chociaż odczuwamy, iż Miranda wykorzystuje Patryka i on z tego powodu cierpi, to serial pokazuje bardzo prawdziwy wizerunek miłości. Wbrew powszechnej wiedzy miłość jest bardzo egocentryczna. Wiemy o tym dobrze, bo zarówno mężczyźni jak i kobiety głośno twierdzą: „Płeć przeciwna jest niestała w uczuciach!”.

Czy należy odwzajemniać miłość a może kochać jak Miranda? Raczej to drugie, bo przecież „Serce nie sługa”, odwzajemnianie miłości graniczy z litością a to zupełnie inne uczucia. Tak więc nie można krytykować bohaterki Colleen Ballinger za brak uczuć. Także w stosunku do rodziny.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Skomentuj...